A Siemens vezetőinek korrupciós botránya alighanem hosszú időre témát és muníciót ad az üggyel foglalkozó szakembereknek és tényfeltáró újságíróknak, annál is inkább, mert idővel itt a német multi üzleti gépezetének globális kenési rendszere tárul az avatott szem elé.
Ezen a linken a ProPublica nevű független amerikai non-profit szervezetként működő tényfeltáró újságírói projekt keretében készített interaktív térkép érhető el, amely szemléletesen mutatja be a cím szerint Siemens korrupciós világhálózatát – rajta mintegy húsz érintett országgal.
A következő linken pedig az amerikai PBS Frontline, valamint a ProPublica, a New York Times és a Kaliforniai Egyetem (Berkley, CA) tényfeltáró újságírás programja által közösen készített video-interjú és cikk olvasható ugyanerről a témáról. Megszólal benne Reinhard Siekaczek, a Siemens egy korábbi középvezetője, aki egyike volt a világ befolyásos embereinek megvásárlására működtetett kenőpénzalapok kezelőinek. Siekaczek szavaiból kiderül, a Siemensnél a világ legtermészetesebb dolgának tekintették a vesztegetést; a kenőpénzeket szükséges kiadásként könyvelték el. A volt középvezető a többi között kijelenti a riportban: ő nem a megvesztegetésekért, hanem a pénz megszervezéséért felelt. Arról is beszélt, hogy kollégáival időnként viccelődtek: ha fény derül ténykedésükre, valamennyien börtönbe kerülnek, és elegen lesznek ahhoz, hogy összejöjjön a kártyaparti.